List do Siebie z Przyszłości? Czemu nie :)

Czy myślałyście kiedyś o tym jakby to było przeczytać list od siebie sprzed X lat? :) Przypomnieć sobie o swoich ówczesnych planach, marzeniach i wyobrażeniach o przyszłym życiu, a następnie porównać z tym co jest teraz. Myślę, że to mogłoby być bardzo ciekawe doświadczenie, dlatego chcę się z Wami podzielić z pewną stroną internetową, która stworzona została właśnie po to, aby móc "nawiązać kontakt" ze Sobą z Przyszłości :) Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam dalej :)

Strona FutureMe.org, bo o niej mowa, pozwala nam na napisanie listu, który otrzymamy w wybranym przez nas dniu umieszczonym w przyszłości. Wystarczy podać maila, napisać coś i wybrać datę dostarczenia. Proste, prawda? :)

O czym można napisać? Możemy opisać nasze marzenia, sytuację w jakiej aktualnie się znajdujemy, przestrogę, podzielić się szczęściem - wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego, co chcemy przekazać. Jeśli list oznaczymy jako "Public (but anonymous)" to w dniu doręczenia zostanie opublikowany w zakładce "Read Public Letters", gdzie również możemy przeczytać co napisali inni. 

Ja swój list zamierzam napisać dzisiaj i dostać go dokładnie za rok :) Jestem bardzo ciekawa co z tego wyjdzie i jak zmieni się moje życie. Poza tym myślę, że będzie to bardzo miłe doświadczenie :)

Jeśli również chcecie napisać list do Siebie z Przyszłości, to zapraszam do zapoznania się z instrukcją poniżej :)


Wchodzimy na stronę FutureMe.orgNaszym oczom ukaże się zakładka "Write a Letter":
W 1) wpisujemy swój adres mailowy. Ważnie aby był to adres, który będziemy używać jeszcze przez długi czas, również w dniu dostarczenia wiadomości, który wybierzemy a kolejnych krokach. W 2) możemy wpisać własny temat listu, lub pozostawić wpisany. 3) to miejsce na nasz list. Możemy rozpocząć go już wpisanymi słowami "Dear FutureMe" bądź zastąpić je własnymi. Następnie w 4) musimy wybrać datę dostarczenia nam listu. Automatycznie jest ustawiona "na za rok" ale oczywiście możemy ją przestawić i otrzymać maila za dwa, cztery, pięć czy dziesięć lat :) W miejscu 5) zaznaczamy jedną z dwóch opcji: Private oraz wspomnianą wcześniej Public (but anonymous). Jeśli wybierzemy pierwsza z nich, to nikt poza nami nie będzie miał dostępu do wiadomości. Druga natomiast tak jak już pisałam wcześniej, w dniu dostarczenia trafi do zakładki gdzie możemy przeczytać wiadomości z przeszłości innych ludzi. Do listu możemy dołączyć zdjęcie, jednak tylko z kamerki. Jeśli nie chcemy tego robić to po prostu w 6) zostawiamy "No, thanks". Nasz list jest już gotowy? Zatem naciskamy 7).
Naszym oczom ukazuje się:

Kolejną czynnością jaką musimy wykonać, jest zalogowanie się na maila podanego w trakcie pisania i zweryfikowanie go poprzez kliknięcie linku, jaki dostaliśmy od FutureMe.


Link przekieruje nas do strony z informacją, że nasz list został wysłany. Można tu również wspomóc finansowo twórców strony.Gotowe! Właśnie napisałaś list do Siebie z Przyszłości :DJak podoba Wam się pomysł? Mi bardzo przypadł do gustu :) Napisałam swój list, więc teraz pozostaje czekać do 27 października 2016 roku, kiedy będę mogła go przeczytać :) Znając mnie - pewnie sobie zapomnę o wszystkim i tego dnia będę miała małą niespodziankę, ale to bardzo dobrze :D Myślę, że gdybym wybrała bardziej oddaloną w przyszłości datę, zaskoczenie byłoby dużo większe.

Zdecydowałyście się napisać wiadomość do Siebie z Przyszłości? :)


Buziaki, (teraźniejsza :D ) Andżelika :*

2 komentarze:

  1. Kurcze ! Genialne :D napiszę z pewnością !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To samo pomyślałam kiedy dowiedziałam się o tej stronie :D

      Usuń

Zapraszam do komentowania i obserwowania bloga! Każdy ślad Twojej obecności tutaj bardzo mnie cieszy :) Wszystkie komentarze czytam i odpowiadam na nie z przyjemnością. Chętnie również odwiedzę Twojego bloga, zostaw tylko jakiś ślad po sobie ;)

Copyright © 2014 Kuferek z Pięknem , Blogger